Producent programu ZWCAD firma ZWSOFT poinformowała o pojawieniu się oficjalnej wersji ZWCAD 2011.

 

Promocja na zakup programu ZWCAD trwa! Kupując teraz program ZWCAD 2010 aktualizacja do ZWCAD 2011 jest bezpłatna.

 

W stosunku do wersji poprzedniej w ZWCAD 2011 wprowadzono wiele nowych funkcji, usprawniono działanie programu i zwiększono jego szybkość i stabilność.

Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie parametryzacji. Funkcja ta pozwala na wstawianie wymiarów, które są powiązane z wymiarowanym obiektem (po zmianie wartości wymiaru zmieni się również wielkość obiektu) oraz definiowanie więzów geometrycznych.

Kolejną nowością jest podświetlanie obiektów – po najechaniu kursorem nitkowym na obiekt zostanie on podświetlony (bloki lub grupy traktowane są jako jeden obiekt).

W wersji 2011 uchwyty działają szybciej i są bardziej precyzyjne. Wprowadzono również opcję magnet umożliwiającą precyzyjne przeprowadzenie linii poprzez punkt charakterystyczny. Dodano nowy punkt charakterystyczny m2p (mtp) – można wskazać dwa punkty, a ZWCAD obliczy punkt leżący w środku odległości pomiędzy podanymi punktami.

Wprowadzono również edytor tabel, funkcję solprof (umożliwiającą spłaszczenie obiektu przestrzennego), narzędzie do odnośników mleader, field – obsługę pól, przerywanie wymiarów. Zwiększono wydajność pracy z obrazami rastrowymi.

Z wymienionymi nowymi funkcjami można zapoznać się na stronie internetowej, z której można również pobrać w pełni funkcjonalną wersję testową ZWCAD 2011: www.zwcad.pl